حدودا 80 میلیون نفر در دنیا دارای تردمیل خانگی هستند و از تردمیل خانگی استفاده میکنند. خرید یک تردمیل خانگی سبب تقویت قلب و سیستم گردش خون و همچنین بهتر شدن وضعیت ریه ها و سیستم تنفسی در خانواده میشود. تردمیل های خانگی همچنین ابزاری هایی هستند بسیار مفید برای قوی کردن ماهیچه ها و کاهش وزن و همچنین توانبخشی عصبی. تردمیل های خانگی به افرادی که در حادثه یا سانحه ای مصدوم شدند کمک میکند که سریع تر بهبود پیدا کنند و عملیات ریکاوری ماهیچه ها و عصب با سرعت بیشتری درمان شوند. اگرچه در همه ی باشگاه ها تردمیل وجود دارد اما داشتن تردمیل خانگی میتواند باعث شود که در هرلحظه ای که فرد اراده میکند و بدون پیمودن مسافت یا راه و طی مسیر در شلوغی های خیابان به ورزش خود با تردمیل بپردازد. وجود تردمیل در خانه ورزشی مفرح و شاد میسازد و همه ی اعضای خانواده اعم از دختر و پسر و پیر و جوان را به ورزش تشویق میکند. اگر میخواهید از تردمیل های خانگی استفاده کنید تردمیلی را انتخاب کنید که همه ی اعضای خانواده بتوانند از آن استفاده کنند و ظرفیت مناسب را دارا باشد. تردمیل های خانگی ابعاد کوچکتری نسبت به تردمیل های باشگاهی و حرفه ای دارند و این سبب میشود که جای کمتری را درخانه اشغال کنند و همچنین با استفاده از تا شدن این نوع تردمیل های خانگی فضای خانه کم نشود.

بدنه ی تردمیل خانگی میبایست دارای استحکام مناسبی باشد تا در صورت دویدن بر روی آن دچار لرزش نشود. تردمیل های خانگی موتور های ضعیفتر و کوچکتری نسبت به انواع باشگاهی دارند اما جوابگوی میزان استفاده ی خانواده هستند. تردمیل های خانگی به دلیل استفاده ی افراد معمولی نیازمند این نیستند که سرعت بسیار بالایی داشته باشند یا شیب بسیار بالایی داشته باشند و این سبب میشود که تردمیل خانگی کاملا  ساده و مفید مورد استفاده قرار گیرد. همچنین نیاز نیست هزینه ی بسیار بالایی برای تردمیل های خانگی داد زیرا این تردمیل ها را میتوان به قیمت بسیار پایین تر از سایر انواع تردمیل خریداری کرد.

بهتر است تردمیل های خانگی دارای سیستم اس دی اس باشد تا ضربه های ناشی از دویدن را در خود جذب کرده و کاهش دهد .

صفحه ی نمایش تردمیل های خانگی بهتر است که میزان کالری سوزانده و همچنین میزان مسافت پیموده شده را نشان دهد تا افرادی که از تردمیل خانگی استفاده میکنند بتوانند برنامه ریزی صحیحی برای ورزش خود داشته باشند. همچنین نشان دادن ضربان قلب و شیب و برنامه ی دویدن نیز میتواند مناسب باشد.

تردمیل های خانگی بهتر است حتما به صورت تاشو باشند تا جای کمتری را هنگام عدم استفاده اشغال کنند.

تردمیل های خانگی موجود در ایران اکثرا ساخت کشور های تایوان چین کره اسپانیا و فنلاند هستند که بسته به نوع کشور هزینه ها و قیمت های آن متفاوت میباشد.

تردمیل های خانگی میتوانند ویژگی های خوب و در عین حال مشکلات و سختی های دیگری داشته باشند. تردمیل های خانگی معمولا خسته کننده اند زیرا در یک محیط بسته دویدن بر تردمیل حوصله را سر میبرد و سر وصدای تردمیل نیز میتواند ارامش  را از ما بگیرد بنابراین برای انتخاب تردمیل های خانگی بهتر است نوعی از آن را انتخاب کنید که سرو صدای کمتری داشته باشد. همچنین این گونه تردمیل ها دارای قدرت کمتری نسبت به تردمیل های حرفه ای هستند و بر اساس وزن خانواده انتخاب میشوند. تردمیل های Horizon  و Life Fitness  و LifeSpan و Sole و ProForm  و Prector و Cybex و تردمیل های NodricTrack از بهترین تردمیل های جهان برای مصارف خانگی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *